توصیه های روزه داری در طب سنتی

روزه داری در طب سنتی

در ماه مبارک رمضان یکی از مشکلاتی که اکثر روزه داران دارند گرسنگی و تشنگی است! اگر توصیه های روزه داری در طب سنتی را می خواهید بدانید ابتدا می بایست با بایدها و نبایدهای غذایی این ماه آشنا شوید.

آیا حذف وعده غذایی ناهار ضرر دارد؟

سیستم غذایی ماه مبارک رمضان چیز عجیب و غریب و پیچیده ای نیست! طبق احادیث رسیده از اهل بیت سلام علیها، حکما و اطبا طب قدیم ایران، وعده غذایی ناهار جایگاهی نداشته و دو وعده غذایی سالم و کافی در روز برای انسان مناسب تر است.

برای اینکه کمبود وعده ناهار را حس نکنیم پیشنهاد می گردد در ساعتی که هر روز ناهار میل می کردید، به استراحت بپردازید و این استراحت را به هر میزانی که برای شما مقدور است تا عصر ادامه دهید. این خوابیدن حکم خواب قیلوله را دارد و برای بدن بسیار بسیار مفید است چون باعث می شود انرژی که از صبح تا ظهر از دست داده اید را مجدد به دست بیاورید.

 

در این رابطه بیشتر بخوانید: آیا به شام نیاز داریم؟

 

وعده سحری

بایدها

سعی کنید حداقل 45 دقیقه مانده به اذان صبح از خواب برخیزید تا فرصت کافی برای خوردن سحری داشته باشید.

خورشت ها در وعده سحری جایگاه خوبی ار دید طب سنتی برای روزه داری می توانند داشته باشند. در این میان خورشت هایی که از ترکیب مرغ درست می شوند بهتر هستند. برای مثال خورشت مرغ و آلو – زرشک پلو با مرغ – خورشت فسنجان شیرین و یا حتی جوجه کباب. البته برای پختن جوجه کباب با توجه به وقت کم در وعده سحری باید زودتر از خواب بلند شوید.

خوردن سبزی ها مخصوصا ریحان تازه در کنار وعده سحری مفید است و در زمان روزه داری به شما کمک می کند که هضم بهتر و تشنگی کمتری داشته باشید.

از آنجایی که قند شخص روزه دار در طول مدت روزه داری افت می کند، طب سنتی برای روزه داری به ما پیشنهاد می کند تا از مواد غذایی که با قند طبیعی (مانند عسل طبیعی – انواع شیره و یا شکر سرخ) شیرین شده اند استفاده کنیم.

خوردن نان های سبوس دار بهتر از انواع برنج هستند.

مصرف یک قاشق چایخوری نمک دریا برای کسانی که می خواهند دچار تشنگی شدید نشوند توصیه می شود.

یکی از بهترین نوشیدنی ها بعد از اتمام وعده سحری، شربت گلاب همراه با خاکشیر، تخم شربتی و یا تخم ریحان است که در طب سنتی بسیار به نوشیدن آن سفارش شده است و علت آن هم این است که بدون افزایش کالری فرد را سیر نگه می دارد و به رفع تشنگی شخص در زمان روزه داری نیز کمک شایانی می کند.

نکته: البته این شربت را با آب خنک میل نکنید! بهترین آب برای نوشیدن آب فاتر است (منظور آب جوشیده ولرم شده است) و برای شیرین کردن آن از عسل یا سکنجبین طبیعی استفاده کنید.

غذاهایی که در وعده سحری می خورید همگی همگن باشند. یعنی غذای پخته را با غذای نپخته یا حاضری میل نکنید.

پس از اذان صبح زمان بین الطلوعین است که تا طلوع خورشید ادامه دارد. بیدار ماندن در این ساعت برای بهره مندی از ثواب و برکات بسیار بالای آن بسیار توصیه شده است. چنانچه بعد از این ساعت برایتان مقدور بود و خسته بودید بهتر است در حد نیم تا یک ساعت استراحت کنید.

نباید ها

همانقدر که خوردن سبزی ها با غذا در وعده سحری خوب است؛ طب سنتی خوردن ماست را جایز نمی داند.

سحری را با آب شروع نکنید، مگر کسانی که بسیار گرم هستند با مقداری آب فاتر شروع کنید.

برخی از افراد عادت دارند پس از خوردن وعده سحری چای سیاه بنوشند که این کار برای روزه داری در ماه رمضان بسیار مضر است چون علاوه بر اینکه باعث تشنگی می شود منجر به دفع سریع تر ادرار نیز می شود.

خوردن ماهی و گوشت های سرد مانند گوشت گوساله از نظر طب سنتی برای روزه داری در ماه رمضان توصیه نمی شود.

وعده افطاری

اولین و مهم ترین ممنوعیت در کل وعده افطاری، عدم نوشیدن آب سرد است. این کار ضررهای جبران ناپذیری را به سیستم گوارش بدن، مخصوصا معده و کبد وارد می کند.

حرارت معده فرد روزه دار در طول زمان روزه داری به شدن بالا رفته است و نوشیدن این آب سرد مانند این می ماند که بر روی یک جسم به شدت داغ به یکباره آب سرد بریزیم. این کار اگر باعث شکسته شدن آن جسم نشود، حتما باعث ترک خوردگی آن جسم داغ می شود.

همچنین نوشیدن آب جوش هم همین ضرر را دارد و باعث می شود حرارت معده بسیار بالاتر برود.

بهترین راه برای باز کردن افطاری نوشیدن یک لیوان آب فاتر به همراه دو سه عدد خرما یا کشمش است.

برای پیش افطار هم یک کاسه کوچک شیر برنج، شله زرد یا سوپ مناسب تر است.

بهتر است بعد از صرف وعده افطاری به ادای فریضه نماز مغرب و عشا بپردازید تا معده شما کمی آماده تر شود برای ورود غذای اصلی.

توصیه طب سنتی برای وعده اصلی افطار

اگر می خواهید غذای چرب و نسبتا سنگینی را میل بفرمایید، در طب سنتی بهترین کار استفاده از هاضوم (ترکیب مساوی از زنیان – سیاهدانه – آویشن) قبل و بعد از غذای اصلی است.

یکی از عادت های بد ما در سر وعده افطاری این است که چندین مدل غذای رنگارنگ را تهیه و تدارک میبینیم. خوردن چند مدل غذا فشار بسیار زیادی را به معده وارد می کند و اصلا جایز نیست. طب سنتی برای روزه داری پیشنهاد می کند که حتما در این موقعیت، یک مدل غذا را که بیشتر دوست دارید و سالم تر است را انتخاب و نوش جان کنید.

نوشیدن نوشابه های گازدار، دوغ و آبجو (دلستر) را کلا در ماه مبارک رمضان فراموش کنید. نوشیدن نوشابه باعث می شود که غذا به سرعت معده را ترک کند و عملیات هضم به خوبی روی آن انجام نشود. نوشیدن دوغ هم باعث سرد شدن معده می شود و آبجو هر دو ضرر نوشابه و دوغ را باهم دارد.

یک ساعت بعد از میل کردن افطاری شروع کنید به خوردن آب و میوه های فصل اما در خوردن آن اصلا افراط نکنید.

حمام را هم دو ساعت بعد از افطاری بهتر است انجام دهید.

بعد از اذان صبح زمان بین الطلوعین است که تا طلوع خورشید ادامه دارد. برای بهره مندی از برکات و ثواب این زمان بهتر است بیدار بمانیم و چنانچه پس از روشن شدن هوا احساس کمبود خواب داشتیم در حدود 30 تا 45 دقیقه بخوابیم.

 

#برای_سلامتی_یکدیگر_بکوشیم

این شعار ما نیست! بلکه آرمان و هدف بهتاش است.